Henna

Skończyłam z chemicznym farbowaniem włosów. Chemiczne farby do włosów zaczęły mnie uczulać tzn. pieczenie i swędzenie skóry, większa ilość wypadających włosów, przetłuszczanie się skóry głowy oraz wszechobecny łupież. Postanowiłam zacząć dbać o swoje włosy i wybrałam hennę.

Henna to prawdopodobnie najstarszy kosmetyk świata. Ma ona nie tylko właściwości barwiące, ale z uwagi na zawartość m.in. garbników, polisacharydów i flawonoidów, używana jest również w celach pielęgnacyjnych.

Jest to barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną
(Lawsonia inermis L.). Służy do malowania skóry i farbowania włosów, brwi i rzęs. Dzięki hennie włosy będą mocne i zarazem jedwabiście miękkie, lśniące oraz puszyste. Henna poprawia funkcjonowanie gruczołów łojotokowych na skórze głowy, pomaga zwalczyć łupież oraz chroni przed działaniem promieni UV. Doskonale pokrywa pierwsze(ale i nie tylko) siwe włosy oraz jest doskonałym środkiem zapobiegającym wypadaniu włosów. A przy tym jest mniej inwazyjna niż tradycyjne farby i środki do pielęgnacji włosów. Idealnie nadaje się do włosów ciemnoblond, brązowych oraz czarnych.
 Specjalna receptura oparta na ekstrakcie Henny (Lawsonia) pozwala na głęboką penetrację włosa i cebulki włosowej, dzięki czemu odżywcze składniki docierają do miejsc, gdzie są najlepiej wykorzystane. Dzięki czemu włosy odzyskują połysk i sprężystość.


Brak komentarzy: