24 lutego 2014

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry ?

Każda z nas przeszła przez ten horror. Często po farbowaniu włosów na skórze pozostają plamy. Ciężko jest je zmyć szczególnie po farbach ciemnych. Najważniejsza jest profilaktyka czyli przed farbowaniem włosów zabezpieczyć skórę tłustym kremem np. zwykłą wazeliną kosmetyczną. Zdarza się, że często zapominamy o tym i później mamy problem czym zmyć plamy powstałe po farbowaniu?


Kilka sprawdzonych sposobów:

  1. zmycie plam farbą - trzeba zostawić trochę farby w pojemniczku, a na koniec przed spłukaniem wmasowuje w zafarbowane miejsca na czole (przeważnie przy linii włosów), pięknie się rozpuszcza ( ten sposób poradziła mi fryzjerka)
  2. płyn do trwałej ondulacji - namoczyć wacik płynem i delikatnie przecierać ( nie trzeć zbyt mocno skóry )
  3. oliwka dziecięca -nałożyć ją na miejsca gdzie występują przebarwienia i zostaw na noc. Z rana plamy po farbie powinny zniknąć.
  4. papka z papierosowego popiołu - ta metoda jest dość stara. Po raz pierwszy zastosowano ją w latach 70 XX wieku. Jest to dość nietuzinkowy sposób. Wystarczy popiół z papierosów. Weź trochę popiołu na wacik, zmocz trochę wodą lub mleczkiem do demakijażu i przyłóż do przebarwionego miejsca. Następnie delikatnymi ruchami pocieraj. Jeśli to nie pomoże możesz użyć równie dobrze pasty do zębów. Te rozwiązania są dziwne ale mogą pomóc.
  5.  olejowanie - mi osobiście pomaga olejowanie włosów zaraz po farbowaniu i dokładnym zmyciu farby nakładam na włosy olejek w celu ich regeneracji po zabiegu farbowania celem nadania im pięknego połysku, sprężystości i odżywienia włosów.
PS. A wy jakie znacie dobre sposoby na usuwanie plam ze skóry  po farbie do włosów ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)