23 stycznia 2014

Oliwka nawilżająca do włosów - OLEJOWANIE

Wiem bardzo dawno nie pisałam, ale nie myślcie sobie nie porzuciłam własnego bloga. Wyjaśniam od dłuższego czasu przebywam za granicą i niestety nie miałam dostępu do internetu :( . Na szczęście już to się zmieniło :D i teraz będę znowu Was zasypywać wiadomościami :) Dziś podzielę się z Wami przepisem na zrobienie oliwki do olejowania włosów. Wszystkie znane blogowe włosomaniaczki teraz o tym piszą np. Anwen czy Alina Rose. Tak coś musi być w tym olejowaniu.
Sama kocham moje włosy i dlatego postanowiłam im zafundować taki zabieg.

Olejowanie włosów jest coraz bardziej doceniane i popularne, jest ono bowiem doskonałym rozwiązaniem dla zniszczonych, łamliwych i matowych włosów, rozdwojonych końcówek albo wypadających włosów. Olejowanie włosów w widoczny sposób wpływa na poprawę ich wyglądu, służy ich nawilżeniu, odżywieniu, poprawieniu ich sprężystości i regeneracji. Olejowanie włosów to nie nowość – od dawien dawna praktykowane było przez Arabki i Hinduski, a oleje odwdzięczały im się pięknymi, lśniącymi, długimi włosami.
Olejowanie włosów to bardzo prosta czynność, polegająca na rozprowadzaniu oleju na włosy wraz ze skórą głowy, jeśli istnieje taka potrzeba. Można też nakładać oleje jedynie na końcówki, albo od połowy włosów. Następnie wykonuje się delikatny masaż, zakłada na głowę foliowy czepek i owija głowę ręcznikiem w celu wzmocnienia działania oleju. Zabieg olejowania włosów powinno się wykonywać na 1-3 godziny przed myciem. Kurację stosuje się 1-2 razy w tygodniu, aby nie przeolejować włosów. Wśród korzyści jakie przynosi olejowanie włosów warto wymienić: regenerację i wzmocnienie, dogłębne nawilżenie i odżywienie, nadanie miękkości i połysku, łatwiejsze rozczesywanie, zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochronę włosów przed utratą protein.


Rzeczy, których potrzebujesz:
3 łyżeczki oliwy z oliwek, 1 łyżeczka miodu, rondelek, łyżka, grzebień, ręcznik, czepek na włosy.
  1. Połącz oliwę z oliwek razem z miodem. Dokładnie wymieszaj oba składniki, aby idealnie się połączyły.
  2. Przelej oliwę z miodem do rondelka (a najlepiej mieszaj od razu w rondelku). Rondelek postaw na średnim ogniu i podgrzej oliwę z miodem. Doprowadź do wrzenia.
  3. Gdy mikstura zakipi zdejmij ją z ognia i pozostaw, aby olej trochę przestygł.
  4. Gdy oliwa z miodem będą na tyle ciepłe, że spokojnie będziesz mogła nałożyć ją na głowę i włosy bez zagrożenia poparzeniem przemieszaj je jeszcze raz.
  5. Przechyl głowę w dół nad miską. Polej włosy przy karku oliwą z miodem i rozczesz włosy rozprowadzając oliwę na wszystkich włosach, na całej ich długości.
  6. Zawiń włosy i załóż na nie czepek, a następnie ręcznik. Pozostaw tak maseczkę na 15 do 30 minut.
  7. Po tym czasie zdejmij ręcznik i czepek. Umyj włosy szamponem jak zawsze.
  8. Po umyciu włosy będą miękkie i lśniące jak nigdy. Aż nie będziesz mogła przestać ich dotykać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)