4 października 2013

Tonik z kwasem mlekowym - cz.1


Świetny przepis na tonik rozjaśniający, wyrównujący powierzchnię i koloryt skóry. Jeżeli mamy cerę poszarzałą, zmęczoną, brak jej świeżości i blasku, możemy wypróbować jeden z 3 toników jakie opublikuję w 3 postach.

Tonik z kwasem mlekowym
  • Składniki:
  • 14 ml wody destylowanej
  • 4 ml kwasu hialuronowego lub gliceryny
  • 2 ml kwasu mlekowego 80%
  • Sposób przygotowania:
To jest chyba najłatwiejszy tonik, jaki tylko można wymyślić. Odmierzamy odpowiednią ilość składników, mieszamy i tonik jest gotowy do użytku. Nic nie musimy gotować, odcedzać, ani nawet czekać aż składniki się połączą. Gotowy tonik przechowujemy w lodówce, nadaje się do użycia przez 2 tygodnie.

Składniki najłatwiej odmierzyć za pomocą strzykawki lub łyżeczek miarowych.

Tonik ma działanie delikatnie złuszczające, nawilżające oraz antybakteryjne. Zmniejsza rozszerzone pory i ilość zaskórników, likwiduje wypryski, więc najlepiej sprawdzi się dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Miksturę stosujemy na noc przecierając twarz wacikiem. Jeżeli masz wrażliwą skórę, nie stosuj go codziennie, ale co drugi dzień, gdyż może zbyt mocno podrażnić skórę.

Uwaga! Kwas mlekowy uwrażliwia skórę na słońce, dlatego w czasie kuracji tym tonikiem zrezygnuj z opalania się oraz koniecznie stosuj kremy z wysokim filtrem (nie mniejszym niż SPF 30, a najlepiej SPF 50).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)