30 września 2013

Jak usunąć przebarwienia po opalaniu ?

Kochani długo mnie nie było ale już - wróciłam :)

Gdy korzystamy z wakacyjnego słoneczka musimy pamiętać, że bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry przed słońcem. Jeśli jednak dojdzie do przebarwiań skóry istnieje kila sposobów na pozbycie się nieestetycznych plam.

Jeżeli po wakacjach pojawiły się na ciele małe plamy, można spróbować zastosować specjalne kremy na przebarwienia. Jeżeli kosmetyki nie pomogą, wtedy warto wybrać się do dermatologa bądź gabinetu medycyny estetycznej. Przebarwienia po opalaniu można usunąć poprzez lecznicze kosmetyki, peeling ciała laser oraz ścieranie naskórka.

Przebarwienia skóry, także po opalaniu, to bardzo często efekt zaburzeń hormonalnych organizmu człowieka. Przebarwienia na skórze mogą pojawić się nawet podczas ciąży bądź zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli przyjmujesz leki, na których jest napisane, że jest fotouczulający to zrezygnuj z opalania skóry oraz stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli przesadzisz z opalaniem skóra zacznie schodzić i pojawią się na niej nieestetyczne białe plamy. Niestety, nie wszystkie przebarwienia skóry da się usunąć domowymi sposobami, wtedy warto odwiedzić gabinety medycyny estetycznej, by poradzić się specjalisty.

Na niewielkie przebarwienia skóry skuteczną są różnego rodzaju kosmetyki. Najlepsze kremy na przebarwienia otrzymasz w aptece. Szukaj kramów rozjaśniających i usuwających przebarwienia. Profilaktycznie można również stosować krem z filtrem oraz witaminą C. Dobre kremy na przebarwienia blokują powstawianie melaniny, a także chronią skórę przed kolejnymi przebarwieniami. Skuteczne usuwanie zmian na skórze zapewnią kosmetyki zawierające w sobie między innymi: hydrochinon, kwas kojowy czy kwas laktobionowy.

Skuteczną metodą na usuwanie przebarwień jest peeling chemiczny. Tego typu zabieg ma na celu złuszczanie skóry, które prowadzi do usunięcia zmian na skórze. Aby dobrać odpowiedni peeling chemiczny warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Istnieją różne metody złuszczania skóry, np. Cosmelan, kwas glikolowy, płyn Jessnera, TCA, peeling pirogronowy czy peeling migdałowy, który nie uczula i można go stosować także latem. Tego typu zabiegi kosmetyczne należy powtarzać, gdyż jeden raz nie wystarczy aby całkowicie pozbyć się przebarwień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)