3 marca 2013

Naturalny peeling enzymatyczny - Ananas i papaja

Jest to łagodny peeling wykonany na bazie substancji czynnych, które można znaleźć z dwóch tropikalnych owocach – ananasie i papai. Ananas zawiera bromelainę, a papaja papainę. Jeśli nałożymy te enzymy na skórę w odpowiednich ilościach, tzn. takich jakie naturalnie występują w owocach, mogą one pomóc w usunięciu martwych komórek z jej powierzchni działając jak łagodny peeling. Ananas i papaja zawierają dodatkowo niewielkie ilości alfa-hydroksy kwasów, które dostarczają nam dodatkowych korzyści. Miód dodaje się w celu zwiększenia nawilżającego działania kuracji.

 Składniki:
  • 1 szklanka kawałków świeżego ananasa
  • pół szklanki świeżej papai
  • 2 łyżki miodu
Wrzucamy kawałki ananasa i papai do blendera i miksujemy na papkę. Dodajemy miód i całość dokładnie mieszamy. Myjemy twarz, a następnie nakładamy na nią papkę, omijając okolice oczu. Pozostawiamy papkę na twarzy nie dłużej niż na 5 minut. Jeśli mamy skórę wrażliwą, skracamy ten czas ( ja osobiście trzymam ją dłużej na twarzy ok 10 - 15 min, ale dlatego bo nie jestem na te składniki uczulona). Następnie chłodną wodą. Po zakończeniu zabiegu nakładamy na całą twarz krem nawilżający.
Nie stosujemy tego peelingu częściej, niż raz w tygodniu. Jeśli nakładamy go po raz pierwszy, już po 1-2 minutach spłukujemy twarz. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie podrażnimy skóry. Ja go wykonuję wtedy kiedy w naszych sklepach ananas i papaja są w przystępnej cenie. Nie lubię jeść ananasa ale jako naturalny kosmetyk jest idealny :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)