22 marca 2013

Czego nie wolno robić paznokciom.

Postanowiłam dziś napisać o żelaznych zasadach, których nie powinna łamać żadna paznokcioholiczka. Na załączonych zdjęciach widać wolną białą część paznokci, u niektórych palców jest ona nie równa. Niestety nic na to nie poradzimy, jednak niektóre dziewczyny lubią sobie dłubać pod paznokciami aby wyrównać do ładnej linii uśmiechu wolną białą część. Takie zabiegi są nie wskazane ponieważ podwyższając skórki pod paznokciami osłabiamy stabilność płytki, narażamy paznokcie na różnego rodzaju infekcje, uszkodzenia mechaniczne typu zadarcia płytki. Jeśli nie będziemy dłubać pod paznokciami mamy szansę wydłużyć różową płytkę paznokci.

Często u osób które obgryzają paznokcie ta płytka jest bardzo mała. Wygląda to bardzo nieestetycznie i nienaturalnie. Najlepszy sposób aby to naprawić jest pozwolenie aby skóra pod paznokciami narastała dzięki czemu paznokcie będą  stabilne  i wizualnie ich wygląd się poprawi.
Nie powinno się paznokci piłować metalowymi pilnikami, ponieważ one szarpią płytkę co prowadzi do jej rozdwajania. Polerowanie też nie wchodzi w grę bo osłabia płytkę. Wycinanie skórek to też sprawa bardzo względna - niektóre z nas nie muszą tego robić inne niestety nie mogą się bez tego obyć. Najważniejsze aby przy wycinaniu skórek zachować ostrożność aby nie uszkodzić płytki. Dobrym sposobem jest odsówanie skórek patyczkiem ale zanim to zrobimy musimy posmarować paznokcie oliwką do zmiękczania skórek wtedy lepiej będzie się można ich pozbyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli dodajesz komentarz anonimowo podpisz się - umożliwi to sprawniejszą komunikację. Zajrzyj również na inne posty :)